Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mainská mývalí kočka

  • Mainská mývalí kočka je jedno z nejstarších amerických kočičích plemen. Řadí se mezi největší domestikované kočky. Díky její impozantní velikosti a přátelské povaze se jí často přezdívá „něžný obr“.

​Vzhled

  •  Základní rysy: Mainská mývalí patří do 2 kategorie - polodlouhosrsté kočky.Jsou obzvlášť velké . U této rasy je hodně viděn pohlavní dimorfismus. Samičky jsou většinou drobnější, dosahují hmotnosti 5-7 kg.  Samci mohou vážit 9-11 kg, kastrovaní kocouři dokonce 12 kg. 

 

  • TěloTělo těchto koček je velké, silné a svalnaté s hranatými obrysy. Jeho délka bývá i s ocasem většinou kolem 1 metru. Hlava je dlouhá se zřetelně vystupujícím čenichem. Uši má veliké, vzpřímené a zakončené štětinkami chlupů. Mají veliké kulaté tlapky, mezi polštářky jim vyrůstají husté chomáčky chlupů. Oči mají různé a věkem se mohou změnit. Koťata se rodí s modrýma očima a ty se časem změní např. v oranžovou a pak  se může kolem druhého roku změnit věkem třeba v zelenou.

  • Srst: Mainské mývalí mají velmi hustou srst hlavně okolo krku, na nohou, břiše a na ocase.Výrazným znakem je tzv. límec kolem krku s delší a jinak zbarvenou srstí. Vyskytují se pouze v "přírodních barvách".Nejčastěji vyskytující barvou je černě mramorovaná nebo černě tygrovaná s bílou.

Charakter a temperament: 

  • Mainská mývalí kočka je velmi přítulná a mazlivá.Ve své rodině si vždy vytváří silné pouto ale není na ni závislá. Hodně si hrají a svou hravost neztrácí ani ve vyšším věku. Jejich velkou výhodou je jejich vztah k dětem. Moc rády se mazlí i když má to také svou hranici. Jsou to kočky klidné, mají společenskou povahu. Chováním se velmi liší od ostatních kočičích plemen.Jednou z nich je způsob jakým pijí vodu. Často můžeme pozorovat, že do vody  nejprve několikrát udeří tlapkou, než se z ní napijí. Někteří jedinci pijí vodu pomocí tlapky, ze které si udělají "naběračku". Tyto kočky dokáží spát i na nepohodlných a neobvyklých místech. Ve spánku je schoulená do neobvyklých pozic. Dále  její tiché, hvízdavé mňoukání a mimořádně hlasité, hluboké předení.